W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 14.11.2019 o godzinie 9:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne przedszkolaków i pracowników z budynku placówki. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel. Celem próbnej ewakuacji było nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Za przebieg ćwiczeń odpowiedzialna osobiście była Dyrektor przedszkola – Pani Grażyna Resztak, jako koordynator ewakuacji. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.
Po przeprowadzonej ewakuacji strażacy przeprowadzili pogadankę na temat odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt jakim dysponują strażacy.
Przedszkolaki podziękowały za spotkanie, życząc satysfakcji z wykonywanej pracy.