PRZEDSZKOLAKI ODKRYWAJĄ NOWE TECHNOLOGIE

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało wszystkie placówki oświatowe, by 21 marca 2019r. wziąć udział w Dniu Nowych Technologii w Edukacji (DNTE). Ideą wydarzenia jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w przedszkolu i poza nim. DNTE jest objęty patronatem European Schoolnet.
Nasze przedszkole zadeklarowało swój udział i aktywnie włączyło się do projektu MEN.
Dzień ten obchodziliśmy ph:”PRZEDSZKOLAKI ODKRYWAJĄ NOWE TECHNOLOGIE”.
Spotkania odbywały się również w SP nr 1 w Grajewie, w Centrum Młodego Czytelnika oraz Miejskiej Bibliotece dla Dzieci.
Przedstawiamy działania podjęte przez nasze przedszkole w Dniu Nowych Technologii w Edukacji.
„WIOSNA W PLENERZE”- poszukiwanie oznak wiosny, wykonanie ciekawych zdjęć przez dzieci, drukowanie i wystawa.
„OZNAKI WIOSNY”- oglądanie prezentacji, malowanie wiosennych obrazów z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
„WIOSENNE INSPIRACJE W SZKOLNEJ PRACOWNI INTERNETOWEJ” – wycieczka do zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej oraz zabawa z komputerem (wykorzystanie programów Word i Paint)
„BAJKI NASZEGO DZIECIŃSTWA” – wykorzystanie audiobooka jako książki mówionej – spotkanie w Centrum Młodego Czytelnika.
„KOLOROWE TULIPANY” – kodowanie na dywanie, dziecięca przygoda z programowaniem.
„INTERNETOWA ZABAWA Z AKADEMIĄ NASK” – bezpieczne korzystanie z nowych technologii.
„LUBIĘ SIĘ BAWIĆ’ – wykorzystanie zabawek zdalnie sterowanych.
„BEZPIECZEŃSTWO W SIECI” – spotkanie dla rodziców z przedstawicielami policji.