PRZYZWYCZAJENIA Z DZIECIŃSTWA MAJĄ DUŻY WPŁYW NA MODEL ŻYWIENIA W WIEKU DOJRZAŁYM

Łącząc naukę z zabawą dzieci utrwalały wiadomości na temat jak dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie.

Pomocnikami w tych dniach były owocowo- warzywne maskotki Świeżaki. Dzieci wymyśliły hasło – Przedszkolaki – Zdrowiaki , które zachęcało nas do wielu zabaw i zajęć.

Przedszkolaki samodzielnie przygotowały owocowy deser z galaretką , który zjadły ze smakiem następnego dnia.

Dzieci podjęły też wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Na pewno takie dni zawitają do przedszkolnych sal bardzo często.