W miesiącu grudniu zrealizowaliśmy następujące zadania  projektowe z Modułu III- „JESTEŚMY RÓŻNI ALE TACY SAMI”

• 6 grudnia z okazji Mikołajek dzieci wykonały radosne- koleżeńskie zdjęcia w Mikołajkowej fotobudce – pod hasłem „Dobre cię widzieć”
  • Czy  „inny” znaczy gorszy?- burza mózgów. Dzieci obejrzały bajkę „Piłka dla wszystkich”- Zapoznały się z wyrażeniem „tolerancja”. Przedszkolaki dowiedziały się, że trzeba akceptować każdego człowieka, chociaż inaczej wygląda (np. ma czarną skórę, jest kaleką, jest gruby), ubiera się inaczej niż my (ma gorsze ubrania), ma inne zabawki – nie tak fajne jak ty. Dzieci zrozumiały, że wszystkich trzeba szanować, okazywać im zrozumienie i nie można z nikogo się śmiać. Przedszkolaki wykonały plakat „INNY NIE ZNACZY GORSZY”.
  • Kontynuują naukę piosenki „Magiczna moc bajek”.
  • Rodzice odwiedzają nas po raz kolejny i czytają dzieciom w ramach akcji” Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”. Każdy taki dzień jest wyjątkowy, dzieci oczekują go z niecierpliwością i zaciekawieniem – jaką to bajeczkę dzisiaj usłyszą😊
  • Obejrzały dobranockę z dawnych lat-  Flinstonowie- dzieci narysowały ilustracje  do bajki.
  • Po wysłuchaniu bajki „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” Pana Poety dzieci pobawiły się w ptaszki. Po zabawie dzieci rozmawiały na temat dlaczego powinniśmy tolerować innych.