W miesiącu styczniu zrealizowaliśmy następujące zadania  projektowe z Modułu IV- „WIĘCEJ NAS ŁĄCZY NIŻ DZIELI- RÓZNE RODZAJE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI”

–              „Tacy sami choć widzimy rękami” – kalambury – czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? pokazywanie i zgadywanie emocji.

–              Dobranocki z dawnych lat- Madeline .Dzieci obejrzały film i poznały bohaterkę o imieniu Madeline . Przedszkolaki pokolorowały sylwetę Madeline i zaprosiły ją do wspólnej zabawy.

–           Najpiękniej czyta Moja kochana Mamusia- książeczki z serii Kicia Kocia przeczytała nam Mamusia Majeczki- p. Agnieszka. Baaardzo się Nam podobało. Było czytanie i przytulanie! Dziękujemy serdecznie 💚

–           „Jak zrozumieć się bez słów”- Pani Monika nasza Pani psycholog, przeprowadziła   z dziećmi zajęcia tematyczne o osobach słabosłyszących. Porozmawialiśmy na temat tego czym jest niepełnosprawność, skupiając się na problemach osób słabosłyszących. Próbując odpowiedzieć na pytanie, czy można zrozumieć się bez słów, dzieci poznały alfabet w języku migowym, podstawowe gesty.

–           Przeczytaliśmy książkę Ptasia banda -„Kaczka co przebrała miarkę” Pan Poeta.