DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W GRAJEWIE

13 marca dzieci z grupy „Smerfy” odwiedziły SP nr 1 w Grajewie. W tym dniu organizowany był „Dzień otwarty” dla przedszkolaków. W czasie tego dnia dzieci miały okazję poznać szkołę, jej uczniów oraz nauczycieli.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie klasy I a przygotowali piękny spektakl                 pt. ,,Czarownice z lasu narobią hałasu”. W świat muzyki i tańca wprowadziły najmłodszych dziewczynki z grupy przedszkolnej, prezentując ,,Taniec aniołków”.

Następnie każda grupa przedszkolna została przydzielona do nauczycielki i wraz z nią przeszła do poszczególnych sal. Nasze przedszkolaki przeszły do sali ,,Radosna szkoła” . Tam czekały już na dzieci panie , które  zaproponowały taniec z chustkami, który bardzo dzieciom się spodobał. Następnie dzieci mogły realizować swoje zainteresowania plastyczne, tworząc pracę pt. „Zwiastuny wiosny”. Stojąc przy sztalugach i trzymając w rękach paletę z farbami poczuły się prawdziwymi artystami. Przedszkolaki z zaangażowaniem i skupieniem przystąpiły do malowania swoich wiosennych kwiatów.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy plan lekcji oraz narysowane przez siebie kwiaty.

To był udany dzień, w którym przedszkolaki mogły poczuć się uczniami.