10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto malutkich ssaków. Z tej okazji nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta zapraszając w środę 9 listopada 2022r. pracownika Nadleśnictwa Rajgród pana Mateusza Niedźwieckiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Podczas spotkania pan Mateusz opowiedział dzieciom o swojej pracy, zwierzętach mieszkających w lesie oraz o tym, w jaki sposób możemy pomóc im przygotować się do zimy. Przypomniał dzieciom o właściwym zachowaniu podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi oraz zaznaczył, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać także zwyczaje wybranych zwierząt. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę; dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy? Mali przyrodnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat życia mieszkańców lasu.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony, na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.