11 października nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas swojej drogi do przedszkola oraz wyrobienie właściwych nawyków zachowania na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz na jakim świetle sygnalizatora mogą przechodzić przez jezdnię

Dzieci nie tylko z uwagą przysłuchiwały się temu, co mówi Pani Policjant, ale również wykazały się znaczną wiedzą na temat zasad obowiązujących na drodze. Odważnie odpowiadały na pytania i chętnie brały udział w symulacjach, dzięki którym mogły usystematyzować swoją wiedzę. Wspólnie stworzyły ulicę z przejściem dla pieszych, znakami, sygnalizatorami oraz samochodami – Autochodzikami, dzięki którym mogły na chwilę stać się kierowcami.

Pan policjant zaprosił dzieci na plac przedszkolny , gdzie mogły zobaczyć samochód policyjny. Zapoznał je z jego wyposażeniem, dzieci usłyszały sygnały dźwiękowe, zobaczyły sygnały świetlne. Dużą niespodzianką była możliwość wejścia do samochodu policyjnego.

Razem z panem policjantem dzieci poszły na spacer i zgodnie z przepisami przeszły prawidłowo po pasach na drugą stronę ulicy.

Na koniec spotkania najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali kolorowanki z samochodem policyjnym i sygnalizatorem świetlnym.

Dziękujemy Panu policjantowi Wojciechowi Formejster za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.