19 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W tym dniu gościliśmy w przedszkolu Specjalistę Pielęgniarstwa w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii Panią mgr Mariolę Mydlińską oraz jej małą asystentkę, naszego byłego przedszkolaka Ulę.

Dzieci miały okazję lepiej poznać zawód pielęgniarki, która na co dzień wykonuje ten trudny i szlachetny zawód. Nasz Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział na czym polega ta praca, jaka jest wymagająca a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani pielęgniarka uczyła przedszkolaki jak należy reagować w sytuacji zagrożenia, kogo prosić o udzielenie pierwszej pomocy ,zapoznała dzieci ze sposobem udzielania pierwszej pomocy przy skaleczeniu, oparzeniu, omdleniu. Dzieci poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich sytuacjach i w jaki sposób jej używać. Przypomniano także numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych. Przedszkolaki bardzo chętnie rozwiązywały zagadki zadawane przez Gościa. Spotkanie pozwoliło usystematyzować wiedzę i utrwalić wiadomości. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja. W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły kwiaty i życzyły dużo zdrowia.

Dziękujemy Pani Marioli Mydlińskiej za ogromne zaangażowanie w przekazanie nam wiedzy na temat swojej pracy, mile spędzony czas oraz dostarczenie wielu pomocy do zabaw tematycznych.