W związku z obchodami 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży . W ramach tej akcji 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 dzieci ze wszystkich grup wraz z pracownikami przedszkola uroczyście zaśpiewały 4-zwrotkowy Hymn Polski. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tego wydarzenia. Podczas zajęć poznawały symbole narodowe, tańce oraz pieśni patriotyczne, a także zapoznały się z historią swojego kraju.

Po odśpiewaniu hymnu podniosłego nastroju temu wyjątkowemu wydarzeniu nadały  też występy dzieci z każdej grupy przedszkolnej, które zaprezentowały patriotyczne piosenki, tańce i wiersze. Wszystkie dzieci na zakończenie uroczystości powiedziały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, była to wyjątkowa nauka patriotyzmu i miłości do naszego kraju.