14 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw „BAJKOWY ZAKĄTEK”. Powstał on z inicjatywy taty naszego przedszkolaka, Pana Piotra Bukowskiego, pracującego w firmie „De Heus”, która jest znanym producentem pasz. W kwietniu pracownicy „De Heus”, realizując program prospołeczny „Działamy              i wspieramy”, wraz z rodzicami dzieci z naszego przedszkola, posadzili sto sadzonek różnych roślin, zamontowali nowy sprzęt sportowy, stworzyli oazę dzikich ptaków, ciekawą ścieżkę sensoryczną, kącik muzyczny, wierzbowy kącik wypoczynkowy.

Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw odbyło się podczas Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Łączymy Pokolenia”, który wpisał się w cykl obchodów miejskich 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu pracownicy firmy „De Heus” od rana umilali dzieciom czas, organizując zawody sportowe, konkursy, quizy, pogadanki na temat zdrowego żywienia. Dzieci malowały specjalnymi farbami koszulki, przeprowadzały ciekawe eksperymenty.

O godzinie 15.00 dołączyły do nas rodziny przedszkolaków, by uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Urząd Miasta Grajewo reprezentował Pan Ryszard Wolwark – sekretarz miasta. Po powitaniu wszystkich gości, Pani Dyrektor Grażyna Resztak, wspólnie z przedstawicielką Rady Rodziców – Panią Agnieszką Moch, złożyły podziękowania firmie „De Heus” za ufundowanie nowego placu zabaw oraz Panu Dariuszowi Latarowskiemu – Burmistrzowi Grajewa, za wsparcie tego przedsięwzięcia. Następnie Pan Piotr Bukowski – inicjator i lider projektu, wręczył wraz z żoną, Panią Malwiną Bukowską, również zaangażowaną we wszystkie działania przy realizacji tej inwestycji, nagrody zwycięzcom zawodów sportowych oraz konkursów plastycznych. Punktem kulminacyjnym było przecięcie wstęgi na placu zabaw przez Panią Dyrektor, Pana Sekretarza, przedstawicieli firmy „De Heus”, Rady Rodziców i dzieci. W dalszej części pikniku dzieci bawiły się na sprzętach terenowych, nadmuchiwanych zjeżdżalniach, basenie kulkowym.

Uczyły się zasad ruchu drogowego pod okiem funkcjonariuszy policji, z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów. Nie zabrakło zabaw przy muzyce, puszczania baniek mydlanych, malowania farbą na folii przezroczystej, gry w piłkę nożną. W wolnej chwili można było posilić się kiełbaskami z grilla, przygotowanymi przez tatusiów naszych wychowanków, spróbować pysznych ciast upieczonych przez mamy lub poczęstować się watą cukrową. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, firmy „De Heus” i pracowników przedszkola (koordynatorem projektu ze strony Rady Pedagogicznej była Pani Anna Fadrowska), powstał nowoczesny obiekt, dzięki któremu zapewnimy jeszcze lepsze możliwości rozwoju naszym wychowankom.

Zapraszamy do Przedszkola nr 1!