Dzieci z grupy  ,,Żabki” nie mogąc doczekać się prawdziwej wiosny zajęły się urządzaniem „Wiosennego Kącika Przyrody”. Wiosna to doskonała pora roku aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Stwarza bowiem sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę i cebulkę. W naszym kąciku pojawiły się również piękne kwiaty: żonkile i hiacynty. Dzieci przyniosły też gałązki porzeczek , bazi i bzu na których już widać maleńkie pączki zielonych listków.

Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost.

« 1 z 2 »