21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od pogadanki na temat wiosny, jak również opowiadania „Witaj wiosenko”. Tego dnia  przedszkolaki  miały okazję wykazać się znajomością   i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer z  Panią Wiosną podczas którego  śpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Maszeruje wiosna…” . Następnie wykonaliśmy  pracę plastyczną  pod tytułem „ Pani Wiosna”. W tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.