7 XII  2017r. nasze   przedszkole   odwiedzili   funkcjonariusze   KPP   w   Grajewie. Pracownicy   Policji   przybliżyli   dzieciom zasady   ograniczonego   zaufania   w   stosunku   do obcych. Policjantki rozmawiały z dziećmi, jak mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu,   a   ktoś   puka   do   drzwi   mieszkania.   Przedszkolaki   na   podstawie   opowiadanych historyjek,   przekonali   się   też,   że   nie   wolno   zgadzać   się   na   propozycje   nieznajomych dorosłych, którzy mówią, że pokażą dziecku różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że pójdą z nimi w określone miejsce.  Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i pouczające. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki swoją wiedzą będą posługiwały się w codziennym życiu. Dzieci  podziękowały   paniom  za   dobre  rady,  wręczyły   upominki. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

„Każde   dziecko   to   Mały   Człowiek   posiadający   swoje prawa”

Tego   dnia   nauczycielki   rozmawiały   z   dziećmi   na   temat   ich   praw     z   okazji   obchodów Międzynarodowego Dnia   Praw Dziecka. Uświadamiano dzieciom ich  prawa:  do   miłości, zabawy, przyjaźni, spokojnej nauki, poznawania otaczającego świata. Przypomniano także o obowiązku szanowania każdego człowieka.