17 października dzieci z grupy Smerfy i Stokrotki wybrały się na Mazurską Farmę w Szarejkach. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z gospodarstwem ekologicznym, poznanie pracy na wsi, rozpoznawanie nazw zbóż oraz bliski kontakt ze zwierzętami.

Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji : warsztaty z pieczenia chleba, dojenie kóz, degustacja koziego mleka.

Zajęcia pieczenia chleba odbywały się w tradycyjnej zabytkowej kuchni. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto, formowały swoje własne chlebki, które ozdabiały różnymi ziarnami i układały na blaszkach. Dojenie kóz odbywało się na specjalnym stanowisku, gdzie każde dziecko uczyło się doić kozę. Później odbyła się degustacja mleka. Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, przedszkolaki piekły kiełbaski i wesoło bawiły się na placu zabaw.

Pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń dzieci ze swoimi wypiekami, wróciły do przedszkola.