25 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły miejsce pełne przygód – Centrum Gwarek w Pięknej Górze koło Giżycka. Podróż autokarem – pierwsza w wielu przypadkach, sprawiła przedszkolakom ogromną frajdę. Można było podziwiać ciągle zmieniający  się za oknem krajobraz i porozmawiać z kolegami. Na miejscu powitali nas Krzyś z Tygryskiem i zaprosili do wspólnej przygody w Stumilowym Lesie. Dzieci poznały mieszkańców Stumilowego Lasu, rozwiązywały zagadki Przemądrzałej Sowy, pomagały Kłapouchemu odnaleźć jego zaginiony ogon, dotrzymywały kroku dzikiemu kotu (Tygrysie harce), wspólnie kolorowały Prosiaczka.
Wszyscy dobrze się bawili podczas spotkania z Kubusiem Puchatkiem. Dużą atrakcją dla dzieci był basen
z kulkami, dmuchana zjeżdżalnia oraz rzuty piłeczkami do celu. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z Krzysiem, Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem. Wspólnie zjedliśmy smaczny obiad. Na koniec wszyscy otrzymali kolorowe baloniki. Tygrysek odprowadził nas do autokaru i pożegnał się z nami. Szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola, prosto w ramiona stęsknionych rodziców.

Centrum Gwarek Mazury – to kolejne ciekawe miejsce odwiedzone przez przedszkolaków, które serdecznie polecamy!

« 1 z 2 »