24 maja dzieci z grupy „Stokrotki” i „Smerfy” uczestniczyły w wycieczce do bajkowej Krainy Krasnoludków położonej w Puszczy Knyszyńskiej. Program był bardzo bogaty, obejmował mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki musiały zmierzyć się z leśnym torem przeszkód. Chociaż nie był on taki prosty – dzieci dzielnie dawały sobie radę. Następnie miały okazję pływać tratwą po stawie oraz możliwość obejrzenia i wejścia na statek piracki. Słuchały odgłosów przyrody – kumkania żab i szumu wiatru. W wolnej chwili oglądały, głaskały oraz dokarmiały zwierzątka z wiejskiej zagrody: kozy, gęsi, kaczki i króliczki. Dożo frajdy sprawiła dzieciom przejażdżka na kucyku lub osiołku. Największe wrażenie wywarła na nas wszystkich kraina drewnianych krasnali oraz interesująca historia z nimi związana, którą opowiedziała nam właścicielka gospodarstwa. Przedszkolaki miały czas na swobodną zabawę i harce w lesie. Na zakończenie wycieczki dzieci wspólnie z paniami szukały skarbów ukrytych w czeluściach zagrody piaskowej. Były też kiełbaski, które tego dnia wyjątkowo smakowały nawet tym „niejadkom”. Gospodarze przygotowali pyszne bułeczki z kremem czekoladowym i herbatkę. Ciekawe zabawy były dla dzieci źródłem radości, relaksu i odpoczynku. Pełni wrażeń, szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Z radością będziemy wspominać ten dzień pełen zabaw, niezapomnianych wrażeń i przygód na łonie natury.