Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci wystartowała z nowym projektem promocji czytelnictwa „Zaczytane przedszkola”. Raz w miesiącu w naszym przedszkolu dzieci ze starszych grup wiekowych będą słuchać głośnego czytania książek. W pierwszym tygodniu października dzieci  zapoznały się z serią „Przygody Fenka” Magdaleny Grucy.

Są to edukacyjne książeczki dla dzieci, które w przystępny sposób poruszają różne zagadnienia. Spośród wielu przedstawionych propozycji przedszkolaki wybrały trzy historie dotyczące: wizyty u dentysty, strachu przed publicznym wystąpieniem w   przedszkolu oraz segregacji śmieci i dbaniu o środowisko. Po wysłuchaniu opowiadań dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące czytanych tekstów.

Poprzez odwiedzanie przedszkoli i promowanie czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci chce pozyskać nowych czytelników, zachęcić przedszkolaków do czytania i rozbudzić w nich miłość do książek już od najmłodszych lat.

Zapraszamy rodziców z dziećmi po książki, które wpływają pozytywnie na rozwój intelektualny i emocjonalny młodych czytelników.