„Puk, puk, puk …w okienko!

Wyjdźcie dzieci prędko.

Idzie już wiosenka…”

Przyjście  wiosny  to okazja by pokazać dzieciom, jakie znaczenie ma budząca  się  do  życia  przyroda.

21 marca  był „Zielonym Dniem” w naszym przedszkolu.  Uroczystego wiosennego nastroju dodały stroje dzieci i pań –dominującą barwą był kolor zielony .  Przedszkolaki dowiedziały się o symbolach, obrzędach wiosennych, wykazały się wiedzą o nadchodzącej porze roku . Ten dzień był wyjątkowy i pełen niespodzianek. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, bawiły się przy muzyce, wykonywały prace plastyczne. W salach zazieleniły się zielone ogródki. Kąciki przyrody zmieniły się z zimowych na wiosenne.

To był wesoły przedszkolny dzień w którym przedszkolaki  integrowały się we wspólnej zabawie i przeżywaniu. Było wesolutko i zieleniutko!

Teraz pozostało nam już tylko chwytać jak najwięcej promyków słońca i czerpać mnóstwo świeżego powierza na przedszkolnym placu zabaw i wiosennych spacerach.

Z wiosennymi pozdrowieniami od wszystkich przedszkolaków.

« 1 z 2 »