W dniu 24.04.2019r dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w programie edukacyjnym  – „POLSKA MOJA OJCZYZNA” . Spotkanie przeprowadzili przedstawiciele Agencji szkolno – przedszkolnej LUPUS
Celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Dzieci poznały wybranych „Wielkich Polaków”, którzy na stałe zapisali się na kartach historii naszego kraju. W ciekawy sposób dzieci poznały bogactwa naturalne naszego kraju: sól, kamień węgielny oraz złoto. Zaprezentowano również miniaturę samolotu oraz umundurowanie polskich lotników z dywizjonu 303.Dzieci wykazywały duże zainteresowanie poruszaną tematyką i chętnie brały udział w zajęciach.
Po ciekawych zajęciach przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wyglądały mundury lotników Dywizjonu 303, przymierzyć je i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za wspaniałe i bardzo pouczające zajęcia!

« 1 z 2 »