„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze, biel i czerwień.

Czerwień to miłość,

biel serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.”

W piątek 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada 2 maja.

Celem tego pięknego święta jest promowanie szacunku do flagi oraz wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. W dniu 2 maja Polacy z dumą wywieszają flagi w domach, instytucjach państwowych.

Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowę na temat symboli narodowych; flagi, godła, hymnu. Dzieci wykonywały różne prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Recytowały wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz śpiewały hymn narodowy. Ten dzień był dla przedszkolaków lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Dzięki takim uroczystościom od najmłodszych lat kształtujemy postawę patriotyczną i uczymy szacunku do polskich symboli narodowych.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.